Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi
14 Mayıs Bilimsel Eczacılık Günü
Fakültemiz 4. Sınıf Öğrencisi Öğrencisi Beyzanur Yelmer Ulusal Hasta Bilgilendirme Yarıșması’nda ikinci olmuştur.

Ankara Eczacı Odası Gençlik Komisyonu tarafından her sene düzenlenen Ulusal Hasta Bilgilendirme Yarışması ve Eczacılık Zirvesi, bu sene “20 Yıldır: Bilimin İzinde, Değişimin Peşinde!” sloganıyla 26-28 Nisan 2024 tarihlerinde The Ankara Hotel’de gerçekleşmiştir.

 

Fakültemiz 4. Sınıf öğrencisi Beyzanur Yelmer, 31 yarışmacı arasından ön eleme aşamasını başarıyla tamamlamış ve Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni yarışmacı olarak temsil etmeye hak kazanmıştır.

 

Ulusal Hasta Bilgilendirme Yarışması, adayların eczacılık eğitimi boyunca öğrendikleri teorik bilgilerin sınandığı bilim aşamasıyla başlamış, sanat aşamasında yarışmacıların majistral ilaçlarla ilgili teorik bilgilerinin ve preparat hazırlama becerilerinin ölçülmesiyle devam etmiştir.

 

Yarışmanın son etabı olan sevgi aşamasında; yarışmacıların hasta bilgilendirme üzerine yeterlilikleri, farmakolojik bilgi birikimleri ve iletişim becerileri sanal eczane ortamında jüriler eşliğinde değerlendirilmiştir.

 

3 aşamayı da başarıyla tamamlayarak yarışma 2.’si olan öğrencimiz Beyzanur Yelmer’i tebrik ediyor ve “Daha İleriye, En İyiye” ulaşma yolunda başarılarının devamını diliyoruz.