Dekanımız Prof. Dr. Gülberk Uçar'ın 2023-2024 Akademik Yılı Beyaz Önlük Giyme Töreni Açılış Konuşması
Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi
2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni
Fakültemizin mezuniyet töreni Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Kampüsü açık amfide 13 Temmuz 2023 günü protokol, öğretim üyelerimiz, öğrencilerimiz ve ailelerin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Mezunlarımızdan 2023 dönem birincimiz Ecz. Aylin Balaban, ikincimiz Ecz. Melek Nur Bilal, üçüncümüz Ecz. Elif Yıldırım olmuştur. Sevgi ve başarılarla dolu bir geleceğe adım atmak için hazırlanan tüm mezun adaylarımıza en içten tebriklerimizi iletiyoruz.
4. Sınıf Öğrencisi Öğrencisi Furkan Kaya Ulusal Hasta Bilgilendirme Yarıșması’nda birinci olmuştur.

Ulusal Hasta Bilgilendirme Yarıșması, Ankara Eczacı Odası bünyesindeki Ankara Eczacı Odası Gençlik Komisyonu tarafından her yıl düzenlenen patentli büyük bir öğrenci organizasyonu olup yarışmaya her yıl ülke çapında tüm eczacılık fakültelerinden seçilen temsilci öğrenciler katılmaktadır. Yarıșmanın esas amacı, eczacılığın ilacın hazırlanmasından hastaya sunulmasına kadar en büyük rolü üstlenen meslek grubu olduğunu vurgulayarak öğrencilere mesleki bilinç kazandırmaktır. 

Bu yıl 28-30 Nisan tarihlerinde The Ankara Hotel'de "Ulusal Hasta Bilgilendirme Yarışması ve Eczacılık Zirvesi" adıyla aynı zamanda kongre niteliği de taşıyan organizasyonun 19.'su gerçekleştirilmiştir. Yarışmanın 3 aşaması, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı'ndan Prof.Dr. R. Neslihan Gürsoy'un "Eczacılık= Bilim+Sanat+Sevgi" sözünden yola çıkarak tasarlanmış olup yarışmaya 33 yarışmacı katılmıştır. Bir ön elemenin ardından gerçekleştirilen yarışmada, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Furkan Kaya birinci seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor ve "Daha İleriye, En İyiye" ulaşma yolunda başarılarının devamını diliyoruz.